AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Grały ligi okręgowe

Piłka nożna

Efektownie zakończyły sezon zespoły powiatu ostrowskiego występujące w dwóch najniższych klasach rozgrywkowych. W meczach ostatniej kolejki sezonu odniosły 10 zwycięstw przy 1 remisie i 4 porażkach.

A-klasa /5-1-3/

W grupie 8 ostatnią niewiadomą do ostatniej kolejki pozostawała kwestia spadkowiczów. Z grona trzech drużyn walczących o utrzymanie w najlepszej sytuacji byli Błękitni Chruszczyny, aczkolwiek rewelacja rundy wiosennej aby być pewnym utrzymania bez oglądania się na wyniki innych spotkań, potrzebował pokonać Tarchalankę Tarchały Wielkie. Emocje jednak w tym meczu zakończyły się nim się rozpoczęły, gdyż Tarchalanka zrezygnowała z rozegrania spotkania, w związku z czym sędzia odgwizdał walkowera dla Błękitnych a to oznaczało że piłkarze z Chruszczyn mogli dwie godziny wcześniej rozpocząć świętowanie utrzymania w A-klasie. Trudno jednoznacznie ocenić postawę Tarchalanki nie znając przyczyn oddania walkowerem tego meczu, jednak w przypadku spotkania tak ważnego dla układu tabeli piłkarskie władze powinny szczegółowo przyjrzeć się kulisom tego zdarzenia.

W ten sposób, chociaż wszystkie mecze zaplanowano na tą samą godzinę, rywale Błękitnych zanim rozpoczęli swoje mecze wiedzieli już, że grać nie za bardzo mają o co.

Gwoli ścisłości, w przypadku Awdańca Pakosław, który podejmował lidera – OKS 1926 Ostrów Wielkopolski, szanse na korzystny wynik i tak były mizerne, a potwierdziły to wydarzenia na boisku. Ostrowianie rozpoczęli strzelanie bramek w 30 minucie, a bramkarz gospodarzy w sumie cztery razy wyjmował piłkę z siatki. Autorami goli byli Adam Brzozowski, Arkadiusz Musisz, Rafał Drzazga i Maciej Wojtaszek. OKS wygrał 4:0 efektownie wieńcząc udany sezon.

Efektowny wynik zapisał na swoje konto również drugi ostrowski zespół – Ostrovia II 1909, aczkolwiek w tym przypadku podobnie jak w Chruszczynach sędzia odgwizdał walkowera, gdyż Warta Pyzdry nie dotarła na mecz.

Udało się natomiast rozegrać powiatowe derby w Wierzbnie, w których Czarni podejmowali Bonikowię Boników. Mimo dwóch bramek zdobytych dla Bonikowii przez Igora Nowackiego mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2, co uznać można za mała niespodziankę.

Za dużą niespodziankę można natomiast uznać wynik meczu grupy 9 w Kobylejgórze, gdzie zdegradowana Barycz Janków Przygodzki pokonała 4:2 Zefkę II. Od kilku tygodni pisaliśmy o ambitnej postawie Jankowian, którym niestety nie dopisywało szczęście. W meczu w Kobylejgórze pierwszego gola zdobyli gospodarze, ale między 17 a 20 minutą Barczy zdobyła trzy gole (Krystian Jankowiak, i x2 Nikodem Szwedowski) i zapachniało niespodzianką. Gol do szatni Szwedowskiego w 45 minucie dał mu klasycznego hat-tricka, gospodarzom zaś odebrał chęć do walki . Co prawda na kwadrans przed końcem meczu zdobyli oni drugiego gola, ale nie miało to wpływu na wynik meczu. W ten sposób Barycz opuściła A-klasę z podniesioną głową.

Z opuszczonymi głowami schodzili natomiast z boiska po meczu z Victorią Laski piłkarze Dębu Dębnica. Wyżej notowani rywale pierwszą połowę wygrali 2:0, a w drugiej dołożyli trzeciego gola. W 79 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Kowalski, a dwie minuty później Łukasz Jamry i było jeszcze dość czasu by doprowadzić do wyrównania. Goście jednak nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa i mecz zakończył się porażką Dębu 2:3.

W meczu w Grabowie Iskra-Prosna Sieroszewice zremisowała z Pelikanem 1:1 a bramkę z rzutu karnego dla Iskry zdobył Bartłomiej Chwiłkowski.

B-klasa /5-0-1/

O niespodziankę pokusili się piłkarze Błysku Daniszyn pokonując na własnym boisku lidera – Sokoła Świba 4:2. Po raz kolejny w zespole z Daniszyna z dobrej strony pokazał się  „zaciąg zagraniczny”. W pierwszej połowie bramki zdobyli Michael Stiven Marquez Moreno, Maciej Frąszczak i Freddy Samuel Fernandez Fleitas i Błysk na przerwie prowadził 3:0. W drugiej połowie na bramkę gości szybko odpowiedział trafieniem Konrad Guździoł, a wynik 4:1 utrzymał się do 90 minuty, kiedy to Sokół zdobył „bramkę pocieszenia”.

Potknięcie lidera wykorzystała Raszkowianka Raszków, która dla odmiany sezon zakończyła bardzo efektownie pokonując rezerwy Odolanovii aż 8:0. Pięć goli zdobył w tym meczu Jakub Larek, dwa Daniel Kaczmarek, a jedną dołożył Grzegorz Wachowiak. W ten sposób rzutem na taśmę Raszkowianka wywalczyła nie tylko awans, ale i tytuł „mistrza B-klasy”.

Efektownie też zakończył sezon LKS Czarnylas pokonując na wyjeździe 6:0 Rzemieślnika Mąkoszyce. Bramki w tym meczy zdobywali Sebastian Szczechowicz, Adrian Straburzyński, Daniel Szczechowicz, Bartosz Wilczyński (x2) i Patryk Błaszczyk.

LKS Gorzyce Małe Baby pokonał Wielkopolanina Siemianice 2:1 po bramkach Joao Garrido Echaveza i Daniela Lisa.

Natomiast w derbowym meczu w Wysocku Wielkim Orzeł pokonał Błyskawicę Szczurawice 5:1, prowadząc już po 5 minutach 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz Pytel, Rafał Domasik, Wojciech Górecki, Filip Kubicki i Jakub Górny, a honorowe trafienie dla Błyskawicy zaliczył Patryk Kryszak.

Fot. Raszkowianka Raszków

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Czerwiec 2026
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny